Täheaeg 2009: avaldasin uue lühijutu "Elagu kuninganna". 29. september 2009

Värskeltilmunud Täheajas on ka minu lühijutt "Elagu kuninganna".
Üle peaaegu 6 aasta avaldasin ühe lühijutu. Raul Sulbi tundis kunagi huvi, et kas mul valmib midagi, mis võiks "Täheaega" sobida ja nii saigi "Elagu kuninganna" tööversioon talle saadetud. Sulbile meeldis, mõnele teisele kirjandusega kokkupuutunud sõbrale ka, nii julgesingi avaldada. Nüüd on see uues Täheajas ka raamaturiiulitel väljas.

Ega see mingi teabmisjõuline comeback ei ole, lugu on üsna lühike ja kergemeelne. Aga lõbus oli seda kirjutada. Ehk on mõnel lõbus lugedagi. Nagu kõlab, nii ongi - tegemist ei ole õudusjutuga (kuigi, teisest küljest, kui mõelda, võib loos kirjeldatud väljavaade mõne meesterahva jaoks üsnagi õudne olla...), lihtsalt müüdi edasiarendus, mõtisklus ühe muinasjutu teemadel. Muinasjutu nime ei saa siin ette ära öelda, võibolla rikun puändi ära. Nende jaoks, kes muinasjuttudega vähegi tuttavad on, muidugi.

Sest tõepoolest - kirjutades muretsesin selle pärast, et muinasjutt arvatakse esimestest ridadest ära ja siis pole lõpplahendus enam nii veider. Aga Ulmekirjanduse baasis arvustusi lugedes selgus, et muretsesin ilmaasjata. Ja kui nüüd mõni originaalmüüdi siiski ära arvab, siis ehk ongi ülevindikeeramine ja originaali-selgroo väljapaistmine parajas tasakaalus. Loodame parimat.

Aga millest selline 6-aastane paus? Lihtsalt muu eluga oli väga palju tegemist, ei leidnud aega, et lugusid avaldamisvalmis kirjutada. Ühtteist on aja jooksul aga kogunenud, loodan, et mul jätkub mängulusti neid avaldamiseks vormi trimmida.

Email again: