Muusikat

On juhtunud, et olen aegajalt lauludele sõnu kirjutanud. Sellistest koos loomistest on jäänud eriti hingelähedaseks industrial metal bänd Zorg. Tegin neile plaadile "Artificial" inglisekeelseid laulusõnu. Võõras keeles luuletada oli üsna uudne väljakutse, mistõttu mingi überpeen sõnakunst see tulemus ilmselt ei olnud. See, et tervik kokku tuli nauditav, on pigem siiski Zorgi teene.
Mõned koostehtud laulud on ka netis üleval, neid saab kuulata siit.

Alone
Serial
Voices of Silence

Tuleb tunnistada, et see, kui Zorgi machovõitu laulja esitas tellimuse, et ma kirjutaks sellised sõnad, et ta saaks laval rögiseda "Rrrrape mee", inspireeris see mind, õelat inimest, ilmselt sulakadedusest kirjutama mingi maailmalõpustsenaariumi, mille sisu oli umbes selline:

"Rape me, you ugly flower,
Get your floppy hands on me
We´ve got only half an hour
After that we´ll cease to be

Ride me hard, but kill the lights
If you can, hold back your breath
I don´t want to see the sights
But I want to sex to death"

Ülejäänud osa laulust vajab veelgi enam tsensuuri (ja tõenäoliselt ka grammatikakontrolli, rääkimata sisulisest toimetamisest), aga metallis on üle võlli värk ju lubatud. On ju? ;) Olgu, olgu, tegemist on vemmalvärsiga, aga, nagu öeldud, võõras keeles on väga raske kohe väga hästi kirjutada. Pealegi sai laulja täie raha eest möriseda "Rrrrrape me", mis sest, et imaginaarne subjekt ei olnud nii imeilus kui ta vast (võibolla?) soovis. Selline sõnagamängimise lust siis.

Lisaks mäletamisväärsele Zorgile, kes ise küsis ja tellis (ja sai täpselt selle, mis tellis, nagu näites kirjas, eksole) on juhtunud ka seda, et mõni muusik leiab mu luuletused ja teeb neile viisi. Youtube´st saab kuulata Tajo Kadajase laulu mu luuletuse "Mingu sul hästi, mis muud" sõnadel. Ütlen igaksjuhuks ette, et tegu on täiesti teistsuguse stiiliga kui Zorg.


Mõned head sõbrad on niisama kitarri kätte võtnud ja luuletusi viisistanud, aga neid on vast liiga palju, et siia linkida. Võibolla kunagi. Eriti, kui Aleksander Ots uuesti selle mõttega kitarri kätte võtab. Loota ju võib.